سه نقطه ای برای نازنين !

 

 

 

 

 

 

... برای تویی که سبزی و صبور و بزرگ و پاک و زلال ...<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

... برای دست هایت که عمیق اند و پذیرا و بی انتها ...

برای چشم هایت که بی تابند و شفاف و رازدار و مبهم و هزار رنگ اند که نامی برایشان نمی شناسم ...

برای دلت که هزارتو دارد و یک رنگ است و ساده و دریایی و دور از دسترس ...

... و برای خودت نازنین !

برای تویی که می خواستی بروی و نمانی و نروی و بمانی و آن قدر بین ماندن و نماندن و رفتن و نرفتن سرگردان ماندی و دست و پا زدی و با خودت کلنجار رفتی که حالا بلاخره می روی ...

... و برای منی که بازگشتت را به انتظار نشسته ام و آمدن و ماندنت را ...

برای همیشه ...

نازنینم !

 

 

تا چند دقیقه ی دیگر

تمام می شود

زنی که بدرقه ات می کند

نمی داند به کوچک شدنت خیره شود

یا بزرگی ات

*

نه خنده و نه فریادی

و نه حتی زمزمه بارانی

تنها یاد توست

و انتظاری زیبا ...

 

م . آرامش

 

/ 12 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
...

ايمان دارم كه بعد از اين هجرت روزي دوباره تو را خواهم ديد . به چشمانت خيره خواهم شد و بعد گذر همه داستانها تو در چشمانم مرور همه اين روزها را خواهي ديد! اهميتي ندارد كه آن روز كجا باشم ، كجاي اين دنيا ، اهميتي ندارد كه آن روز چگونه باشم ، اهميتي ندارد كه با كه باشم و اصلا – باز هم – باشم و نباشم – مهم اين است و من در طلب اينم كه آن روز صاحب چيزي باشم كه با آن ، با بودن آن ، بود و نبود هيچ كس برايم فرقي نكند ، به دنبال چيزي كه با بودش ، بود و نبود هيوا و غير او تفاوتي نداشته باشد ، در پي چيزي كه با آن شكست و پيروزي ، نعمت و نقمت يكسان باشد . در پي وسعتي كه با آن توان گذر اين « جزيره سرگردان را از انقلاب اقيانوس و انفجار كوه » داشته باشم .

Nima

مثل قديما جذاب و دوست داشتنی... منو يادت هست؟

مهدی

مثل همیشه گنگ و تو در تو ... مثل همیشه هاج و واجی ِ خواننده.. وسر گیجهء من ِ مغموم از درد ِ ناگیرایی ونادرک کردن ِ نوشته ها ...مثل ِ همیشه رمز آلودی ِ نوشته ها , انگار در تاریکی ِ شبی مه آلود نوشته می شود , وتمثیل وایهام تنها خوراک ِ ذهن ِ نویسنده است . فارغی از اذهانِ خوانندگان ِ ساده ایی که در فهم ِ ساده ترین جملات و کلمات هم ریپ می زنند . ونوشتن در دامنه ایی از بی نهایت تا بی نهایت ... از هست ِ مطلق تا نیست ِ مطلق...انگار بازیِ غریبی شده این کلا مِ آدمی ...بازی با کلمات که ما جانشان می دهیم تا جای ما حرف بزنند وجانشین ِ ما شوند !!...اما در همهء این نوشته ها و نوشتن ها تا زمانی که خواننده ایی گیرایی ِ خوبی نداشته باشد , تلاشی بیهوده است, برای حرف زدن از ذهنیتهایی که شاید بخواهی دیگران بدانند, ویا نه تنها برای خالی شدن ِ خودت می نویسی ودرکی متقابل از خواننده ارزشِ کمتری پیدا می کند ... نمی دانم؟

هادي

تا چند دقیقه ی دیگر تمام می شود

majid

سلام.. حديث تلخ بی انصاف.. امان از درد بی درمان.. چنين دوران سخت و تار.. دلم ميره ز دنيا.. گهی آسوده می ديدم.. گهی آسان تر از فرياد.. چی شد بادی ندید مارو...نديدی رفتم از ياد.... (همیشه سبز باشی مریم جان)

majid

سلام.. حديث تلخ بی انصاف.. امان از درد بی درمان.. چنين دوران سخت و تار.. دلم ميره ز دنيا.. گهی آسوده می ديدم.. گهی آسان تر از فرياد.. چی شد بادی ندید مارو...نديدی رفتم از ياد.... (همیشه سبز باشی مریم جان)

President Evil

برای تو ای نازنين نازنينان عالم. برای تو که دستانت سرد٬ نفست متعفن٬ گيسوانت طلایی ات در مقایسه با خورشید هیچ٬ رنگ پوستت در مقابل برف سیاه به نظر می آیند. برای تویی که می خواستی بروی و به مقابلت نشستم و از احساساتم گفتم و اما تو رفتی... با رفتنت دنیا به کامم چون عسل تلخ شد ولی خوب می دانی که من عاشق تلخی هایم. پس بدان که من تسليم نخواهم شد. پس شکست را بر درگاه انسانيتم می آويزم و به آینده ای بهتر فکر خواهم کرد تا بدانی که با رفتن ها ماندن ها بی معنی نخواهند شد. برخیز! از خواب برخیز! فرهاد ها٬ خسرو ها دیگر با فکر نا آشنا نیسند. حتی مجنون هم دیگر مجنون نیست... (با الهام از قسمتی از غزل شماره ۱۳۰ ويليام شکسپير)

d

بس است ديگر. حال من را بهم ميزنی با اين طرز نوشتن

مريم

مريم جون خييييييلی باحالی!!!!!!!!!!!!!۱

r e z a

سلام . ........... . برای تو که متاسفم . . . متنت خيلی جالب و قشنگ بود مثل بقيه متنات واقعا که نويسنده ای